Witaj,

jestem Pati.

Jesteś tu po to, aby doświadczać życia tak jak pragniesz, a ja jestem oddana temu, aby Ci w tym pomóc.

Samotność jest dobra i potrzebna

To nieprawda, że coś jest z Tobą nie tak, kiedy jesteś sama. To jest kłamstwo naszej kultury. Możesz spojrzeć na to zupełnie inaczej. Możesz się przebudzić i zobaczyć prawdę, że te momenty, kiedy jesteś sama są potrzebne po to, abyś wykonała ważną wewnętrzną pracę i zaprzyjaźniła się ze sobą. Zobacz wideo i dowiedz się jak zakwestionować kłamstwa, które sprzedaje nam kultura i otworzyć się na prawdę swojego wnętrza. 

Kłamstwa, w które uwierzyłyśmy 

Już od dzieciństwa uczono nas, że bycie samemu to coś złego. Osoby, które nie były w związku były napiętnowane jako te, które nie radzą sobie w życiu. To oczekiwanie kultury wytworzyło ogromną presję, szczególnie w nas kobietach.

Bo to nam wmawia się, że nasza wartość zależy od tego czy jesteśmy w związku. Przekonuje, że jeżeli nie jesteśmy w związku, to znaczy, że coś jest z nami nie tak. Wyśmiewa, że skoro jesteśmy same, to znaczy, że nikt nie chce z nami być.

Pomyśl jaki to ciężar, który niesie tak wiele z nas.

Ile kobiet wchodzi w związek, wcale go nie chcąc, ani nie będąc na niego gotową, tylko po to, aby ochronić ten wizerunek, że są wartościowe, że wszystko z nimi w porządku.

I tyle samo kobiet pozostaje w toksycznych relacjach i dawno wygasłych małżeństwach, tylko dlatego, aby nie być skazaną na społeczne odrzucenie i ocenę.

Kiedy zamiast słuchać siebie i swojej gotowości na relację, słuchamy uwarunkowań naszej kultury, odcinamy się od swojej prawdy i idziemy na kompromis z własnym wnętrzem. Kiedy zgadzamy się na to, czego nie chcemy z lęku, żeby nie stracić w oczach innych, tracimy siebie.

Na szczęście możemy rozpoznać i zakwestionować to warunkowanie kultury. Kiedy następnym razem w chwilach samotności będą pojawiły Ci się te myśli, że coś jest z Tobą nie tak, że jesteś sama, albo że to świadczy o tym, że nie jesteś wartościowa, to przypomnij sobie, że to jest tylko warunkowanie, które zostało wdrukowane w naszą zbiorową podświadomość, a nie prawda o Tobie. 

Samotność jest dobra i potrzebna

Bycie w relacji, bycie w kontakcie, to nasze naturalne potrzeby. Ale tak samo jak inne potrzeby mają swój czas. Jest czas na bycie w relacji i czas na bycie samej. Tak samo ważny i potrzebny. 

Czas kiedy jesteś sama ze sobą, to cenny i potrzebny czas, abyś mogła poznać siebie i swoje pragnienia. Abyś mogła nawiązać głęboką relację z samą sobą i wykonać niezbędną wewnętrzną pracę nad swoim wnętrzem.

Jak najlepiej skorzystać z czasu, kiedy jesteś sama? 

 • Medytuj. Medytacja pomoże Ci wsłuchać się w prawdę Twojego wnętrza i nabrać zdrowego dystansu do swoich myśli i emocji. Pomoże Ci rozpuścić stare programy i wzorce, które Ci nie służą, uwolnić się od warunkowania kultury i żyć autentycznie, tak jak pragniesz. Jeśli chcesz poznać różne techniki medytacji i wyrobić sobie nawyk regularnego medytowania, to 1 października rusza nowa edycja mojego kursu „Medytuj z Pati”. Tutaj możesz się zapisać na listę oczekujących. 

 • Pisz dziennik. Pisanie dziennika to cudowna praktyka, która pomoże Ci lepiej poznać i zrozumieć samą siebie. Pisz o wszystkich swoich uczuciach, zapisuj myśli, które masz a złapiesz do nich dystans, zapisuj wglądy i spostrzeżenia, wszystko czego uczysz się o sobie. Pisanie pomoże Ci dotrzeć do prawdy swojego wnętrza. 

 • Bądź blisko swoich uczuć i potrzeb. Zwracaj uwagę w ciągu dnia na to czego chcesz, za czym tęsknisz, czego potrzebujesz. Kiedy chce Ci się pić, napij się, kiedy chce Ci się siku, zrób siku. W ten sposób nauczysz się czule o siebie troszczyć. 

 • Dawaj przestrzeń swoim uczuciom. Zamiast odpychać albo wypierać to, co czujesz, bądź w tym i pozwalaj to sobie czuć. Kiedy chce Ci się płakać, płacz, kiedy czujesz złość, oddychaj w nią, kiedy czujesz osamotnienie, utulaj siebie w tym. Każde uczucie w pełni przeżyte, przetransformuje się i odsłoni swoją głębszą naturę. Pod smutkiem odnajdziesz radość, pod złością poczucie bezpieczeństwa i mocy, pod lękiem odwagę, pod uczuciem osamotnienia, otwartość na kontakt i połączenie ze sobą. 

 • Buduj nowe nawyki, rozwijaj swoje pasje. Pomyśl o tym, czego chciałabyś się nauczyć, co chciałabyś wprowadzić do swojej codzienności. Pomyśl o pasjach, które chciałabyś rozwijać i wprowadź do swojej codzienności to, co będzie Cię głęboko karmić. 

Jakich efektów możesz się spodziewać, kiedy zakwestionujesz kłamstwa naszej kultury dotyczące samotności?

 • Poczujesz się wolna, aby iść za swoją prawdą. 

 • Rozpoznasz, że Twoja wartość nie zależy od tego czy jesteś w związku czy nie.

 • Przestaniesz siebie krytycznie oceniać i dasz sobie głęboką akceptację i zgodę na to jak jest.

 • Będziesz budowała lepsze relacje, bo będą oparte na prawdzie a nie na presji i przymusie. 

Daj mi znać w komentarzu jak to rezonuje z Tobą ♡.

Chcesz przeczytać więcej? Pobierz bezpłatny rozdział książki “Rok PRZEBUDZENIA”

Dodaj komentarz i daj znać jak to rezonuje z Tobą

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

3 komentarze

 1. Uwielbiam swoje towarzystwo i bycie ze sobą.

 2. Dziękuję za mądre słowa. Czerpanie radości z życia w samotności wymaga treningu.

  • Piękne słowa wsparcia. Dziękuję????

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcę otrzymywać cotygodniowe maile z inspiracjami, nowymi treningami i wsparciem na ścieżce mojej przemiany - akceptuję, że moje dane będą przetwarzane w zgodzie z Polityką Prywatności

Pobierz bezpłatny fragment
książki Rok Przebudzenia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu