Witaj,

jestem Pati.

Jesteś tu po to, aby doświadczać życia tak jak pragniesz, a ja jestem oddana temu, aby Ci w tym pomóc.

Jak pożegnać ciężary z przeszłości i otworzyć się na nowe, lepsze życie

Większość ludzi codziennie powtarza te same myśli i uczucia z przeszłości, czyniąc swoją teraźniejszość i przyszłość tylko kopią tego, co było. Ale to, czego doświadczyłaś do tej pory w swoim życiu, nie musi prowadzić do tego, że wszystko inne stanie się takie samo. Możesz już teraz zmienić swoje stare przekonania i zacząć tworzyć dla siebie nową, piękną przyszłość.

Przebudzenie

Większość ludzi utożsamia się ze swoimi problemami tak bardzo, że nie są gotowi się z nimi pożegnać. Te problemy zaczynają tworzyć ich osobistą narrację o samych sobie, która finalnie staje się ich przeznaczeniem. Przebudzenie to moment, kiedy rozpoznajesz, że te problemy powtarzają się w Twoim życiu dlatego, że utożsamiłaś się z nimi i sama regularnie je powtarzasz. Że to Ty nie chcesz puścić przywiązania do swojej bolesnej historii, np. o byciu niechcianą, niekochaną czy gorszą. Kiedy to sobie uświadamiasz, zyskujesz wybór. Budzisz się ze snu, w którym jesteś ofiarą tego starego programu i zaczynasz odkrywać, że istnieje inny sposób, w jaki możesz spojrzeć na siebie i swoje dotychczasowe doświadczenia.

Nieskończenie wiele razy obserwowałam w Roku PRZEBUDZENIA ten moment przemiany, kiedy kobiety odważały się zakwestionować to, w co przez całe życie wierzył ich umysł. Widziałam ich zmaganie się ze sobą, kiedy bezkompromisowo stawiały się do obserwacji samej siebie z wiarą, że to samobadanie otworzy je na nowe, lepsze życie. Widziałam ich niezachwianą pewność, że ta droga ma sens. I widziałam ich przełomy w widzeniu siebie, które dokonywały się w jednej sekundzie, choć tak naprawdę były wynikiem wielu kroków, które zrobiły na drodze powrotu do siebie.

„To oni są winni!”

Anita, mama małej Ani, czuła że świat traktuje ją niesprawiedliwie i to inni są odpowiedzialni za jej szczęście. Zapadała się coraz bardziej w poczucie bycia ocenianą, nierozumianą, niekochaną. Problem narastał i wtedy ostatkiem sił i wiary w siebie dołączyła do Roku PRZEBUDZENIA. Ciężko pracowała nad porzuceniem swojego starego obrazu siebie: bycia ofiarą innych, bycia niekochaną, nierozumianą, nieszanowaną. Dzięki uważnemu badaniu siebie i swoich emocji zyskała siłę, aby zakwestionować to wszystko i spojrzeć na siebie w nowy sposób. I wtedy zobaczyła prawdziwą Anitę, która zasługuje na miłość, na zrozumienie, na wsparcie i akceptację. Nauczyła się sama dawać sobie, to czego pragnęła od innych. Zmiana w niej zaczęła uruchamiać zmianę w jej otoczeniu. Polepszyły się jej relacje z mężem i rodziną. Poczuła się lepszą mamą. Poczuła ciepło do samej siebie.

Dziś pisze: Ta kobieta sprzed roku i ja dziś… To zupełnie jakby dwie różne osoby. To jakby porównywać zestresowaną mysz w pułapce do zrelaksowanej kotki wygrzewającej się w plamie słońca.

„Wszyscy faceci są tacy sami!”

Agata przez lata powtarzała sobie: „Znowu poznałam takiego samego faceta, oni wszyscy są tacy sami. Inni potrafią być w szczęśliwym związku, tylko ja nie potrafię, nigdy mi się nie uda”. Pod tymi nieświadomymi afirmacjami był lęk przed byciem blisko i byciem zranioną. Kiedy dzięki uważnemu samobadaniu zaczęła w Roku PRZEBUDZENIA rozpuszczać ten lęk, po raz pierwszy weszła w stałą relację. I choć związek się zakończył, to był dla niej bardzo ważnym etapem oswajania swoich lęków. Zrozumiała, że na teraz jej najważniejszym zadaniem jest nauczyć się dawać głębokie oparcie i poczucie bezpieczeństwa samej sobie.

Pisze: Dziś jestem innym człowiekiem. A raczej pozwoliłam sobie być sobą i jest wspaniale. Łatwiej radzę sobie z problemami, kiedy się pojawiają. Nie powtarzam już sobie: „Znowu mnie to spotkało, dlaczego zawsze ja?”. Staram się działać konstruktywnie. Jestem spokojniejsza, radośniejsza, w bliskiej relacji ze sobą.

„Jak się nie zaharuję to nie zarobię!”

Sonia pracowała ponad siły. Wierzyła, że życie w takim pędzie to jest jej prawdziwa natura. Nie była świadoma, że jest zupełnie inaczej. Zatrzymało ją ciało. Po prostu odmówiło posłuszeństwa. Tak trafiła na moją książkę „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” a potem z intencją „robić mniej za więcej” dołączyła do Roku PRZEBUDZENIA. Chciała sobie pozwolić na odpoczynek, ale bała się, że odpoczywając, nie będzie zarabiać. I wtedy, zamiast powtarzać stary schemat i utrwalać stary problem, odważnie zmierzyła się z tym lękiem. Zarezerwowała w kalendarzu czas na odpoczynek, jako tak samo ważny jak praca, i odważyła się zaproponować swoim klientom wyższe stawki. To co się wydarzyło, sprawiło, że spojrzała na siebie w zupełnie nowy sposób.

Napisała: Jakie było moje zdziwienie, kiedy patrzyłam na konto i widziałam, że to się dzieje, że żaden z moich klient.w nie oczekuje ode mnie, abym pracowała za niskie stawki. Zleceń nie ubywało, a moi zleceniodawcy bez problemu godzili się płacić mi wyższe wynagrodzenie, wyrażając przy tym uznanie dla moich kompetencji. Zrozumiałam wtedy, że praca ponad siły i za małe pieniądze była moim oczekiwaniem wobec siebie, a nie oczekiwaniem innych. Minęły trzy lata, a moja intencja ciągle działa. Udział w Roku PRZEBUDZENIA w cudowny sposób odmienił moje życie.

Nowa Ty

Psychologowie w swoich badaniach dobitnie pokazują, że przeciętnie przez 95% dnia nie jesteśmy świadomi tego, co się w nas dzieje. Żyjemy na autopilocie, odtwarzając stary program z podświadomości, „niechcący” powtarzając te same bolesne emocje, przekonania i nawyki. Ten sam ból i niespełnienie. A to oznacza, że pierwszym, najważniejszym krokiem do wolności od ciężarów przeszłości, jest stać się uważną i świadomą mechanizmów, które rządzą Twoim życiem.

Idąc tą piękną ścieżką powracania do prawdziwej siebie, odkryjesz, że aby otworzyć się na nowe życie, nie możesz pozostać tą samą osobą. Nie możesz myśleć, czuć i robić tego samego i oczekiwać, że Twoje życie się zmieni. To niemożliwe. Jeśli chcesz zmiany potrzebujesz pożegnać swoje utożsamienie się ze swoimi starymi problemami i dosłownie zbudować siebie na nowo. Dokonywać nowych wyborów, myśleć nowe myśli, zasilać nowe emocje i każdego dnia praktykować bycie tą osobą, którą pragniesz się stać. Właśnie tak, stawiając się do uważnego samobadania i dokonując nowych wyborów, pożegnasz ciężary przeszłości i otworzysz się na nowe, lepsze życie.

„Tak, ale…”

Będą takie osoby, które po przeczytaniu tego artykułu, pomyślą „tak, ale… mój problem jest inny, ja nie dam rady niczego zmienić, mnie się nie uda…” etc., etc. To jest właśnie przywiązanie do swojego problemu, o którym pisałam na początku. W tej chwili masz właśnie możliwość, aby się przebudzić i spojrzeć na siebie w zupełnie nowy sposób. Z całego serca życzę Ci, aby Ci się udało.

Bardzo jestem ciekawa jak to rezonuje z Tobą? Czekam z ciekawością na Twój komentarz ♡

Zapraszam Cię do udziału w Roku PRZEBUDZENIA 2021

Rok PRZEBUDZENIA jest moim rocznym programem coachingowym online, który wspiera Cię w powrocie do siebie, abyś w swoim wnętrzu odnalazła głęboki spokój, miłość i zaufanie, których chciałabyś doświadczać w swoim zewnętrznym świecie.

W trakcie tego roku odbędziesz wspaniałą podróż z głowy do serca i rozwiniesz zupełnie nowy i pełen siły obraz samej siebie. W trakcie Twojej rocznej podróży usuniemy przekonania, które oddzielają Cię od życia pełnią życia i pomożemy Ci zbudować nowe. 

Wszystkie szczegóły o promocji oraz rejestracji do Roku PRZEBUDZENIA 2021 znajdziesz tutaj.

***

To, co robimy w Roku PRZEBUDZENIA opisałam w mojej nowej książce, pod tym samym tytułem, dostępnej tutaj. Zapraszam Cię ciepło do jej przeczytania. Do końca roku zostały 3 m-ce. To wspaniały czas, aby przygotować się do udziału w Roku Przebudzenia, który rusza 3 stycznia i nauczyć się patrzeć na siebie w zupełnie nowy sposób. 

Chcesz przeczytać więcej? Pobierz bezpłatny rozdział książki “Rok PRZEBUDZENIA”

Dodaj komentarz i daj znać jak to rezonuje z Tobą

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcę otrzymywać cotygodniowe maile z inspiracjami, nowymi treningami i wsparciem na ścieżce mojej przemiany - akceptuję, że moje dane będą przetwarzane w zgodzie z Polityką Prywatności

Pobierz bezpłatny fragment
książki Rok Przebudzenia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu